VALİ CEVDET CAN BAŞKANLIĞINDA MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI
 
İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda muhtarların şikayet, talep ve önerilerini dinlemek üzere gerçekleştirilen muhtarlar toplantısı yapıldı.
 
Vali Cevdet CAN başkanlığında, Hükümet Konağı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen muhtarlar toplantısına,  Vali Yardımcısı (İlçe Kaymakam Vekili) Mehmet SÜLÜN, Pazar Belediye Başkanı Şerafettin PERVANLAR, Üzümören Belediye Başkanı İsmail KARAKAŞ, il ve ilçe kurum amirleri, il genel meclis üyeleri ve ilçemiz köy muhtarları katıldı.
 
Toplantıda muhtarlara hitaben bir konuşma yapan Vali Cevdet CAN, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlara değer verdiğini belirterek, ”Sizlerin talepleri ve sorunlarıyla yakından ilgilenmek üzere valilikler ve belediyeler bünyesinde bürolar oluşturuldu. Muhtarların istek, dilek ve şikayetleri öncelikle ele alınsın, takip edilsin ve sonuçlandırılsın diye elektronik yazışma sistemi kuruldu. Her türlü ihtiyaç, dilek ve şikayetleriniz bizim arkadaşlar tarafından kayıt ediliyor. Muhtarlar arkalarında bir kitleyi temsil ediyorlar. Devlet ve millet arasında bir köprüdür. O nedenle öncelik verilmesi gerektiği konusunda dikkat etmemiz gerekiyor. Daire müdürlerimize, muhtarlarımızın istek, dilek ve şikayetlerini öncelikle ele almalarını ve yapılabilecek talepleri yerine getirmeleri, yapılamayacak olanları da yetkili mercilere iletmeleri konusunda gerekli talimatı verdim” diye konuştu.
 
 
Toplantıda, mahalle muhtarları söz alarak, mahallelerinin sorunları ile ihtiyaç ve şikayetlerini dile getirirken, daire müdürleri de muhtarlara kendi taleplerini ilettiler ve kendilerinden istenen ihtiyaç ve şikayetleri de tek tek not aldılar.
Vali Cevdet CAN,  katılımlarından dolayı muhtarlara teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.